Goldspeak Community

Full Version: Serwer Minecraft GoldSpeak
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Cześć.
Wpadłem na pomysł stworzenia wraz z administracją Teamspeaka jakiegoś sensownego serwera minecraft. 
Zależy mi na odzewie użytkowników ze swoimi opiniami.

Przyjemnym faktem byłaby duża ilość osób na serwerze, by wszystko prężnie się rozwijało i wszyscy dobrze się bawili. Chciałbym też, by to nie był zwykły świat, lecz by wprowadzić do niego rożne innowacje w postaci np. ciekawej mapy, modów, badź innych interesujących pomysłów. Każdy kto to czyta może pod spodem napisać przychodzące mu do głowy myśli na ten temat. 

Jeśli nie chcecie by kolejna rozgrywka w minecraft skończyła się ponownie po paru dniach, dołączcie do nas, dawajcie przeróżne rady lub celujcie w rozbudowanie gry!

Dziękuje i liczę na obfity odzew  Serce

EDIT: Jesli macie jakies pomysly to piszcie, to podstawa zeby stworzyc dobry serwer. Potrzebujemy fundament, do ktorego sami dobudujemy reszte (oczywiscie jesli znacie jakies mody lub mapy to mozecie odrazu podeslac link)
EDIT2: Tutaj jest ankieta do glosowania! http://www.strawpoll.me/14969979
To bardzo fajny pomysł!
+1 Bardzo dobry pomysł
A będzie tym administrował ktoś odpowiedzialny, gotowy na poświęcenie szkoły, pracy, rodziny, przyjaciół, jedzenia? Uśmiech
Przydałby się taki serwer w sumie, bo minecraft fajna gra
(28.01.2018, 22:22)Alucard Wrote: [ -> ]A będzie tym administrował ktoś odpowiedzialny, gotowy na poświęcenie szkoły, pracy, rodziny, przyjaciół, jedzenia? Uśmiech
Co do administrowania, moznaby bylo ogarnac jakies zabezpieczenia, zasady i te sprawy, zeby wlasnie nie tracic tak czasu
(29.01.2018, 13:35)marcin212 Wrote: [ -> ]@Emil Ja już wiele razy robiłem serwer MC na modach. Ostatnio był nawet pomysł miasta. Każdy miał swoją pracę. Mieliśmy bank z walutą na OpenComupters. Wszystko upadło przez czekanie na inne osoby(np. drwala nie było przez weekend -> Elektrownia nie mogła kupić drewna -> Nie było prądu -> Nic nie działa). Najlepsze paczki jakie były to takie gdzie każdy ma swój świat. Można przechodzić po między światami. Jak ktoś przestanie grać to można taki świat wyłączyć lub skasować. Pomaga to uchronić serwer przed lagami na dłużej.

Co do systemu zabezpieczeń. To na modach nie ma takiego systemu. Zawsze znajdzie się mod, w którym coś nie będzie działać z jakimś systemem uprawnień. Jedyne co mamy to regulamin. Przez to na serwerze mogą być tylko zaufane osoby. Z moim poziomem wiedzy o MC można zrobić wszystko. Tylko trzeba na to czasu, którego nie mam. Czas jest potrzebny na zrobienie/poprawienie recept lub napisanie moda który coś doda lub poprawi.

Mimo to jestem chętny na taką paczkę(jak będzie Forestry, Binnies-mods i mekanism). Jednak tym razem to ma być wasz pomysł.  Jeżeli chcecie bardziej spersonalizowaną paczkę, to będą potrzebne osoby, które potrafią:
-obsługiwać git-a,
-pisać recepty w MineTweaker
-znają się na plikach konfiguracyjnych

Mody jakie mogę zaproponować to:

Proponuję wybrać jakiś temat paczki i dobierać mody pod taką tematykę(np. RP, kosmos, średniowiecze, przyszłość, techniczna).
Niby same modyfikacje są super. Jest ich duzo, wiec nie znudzi sie za szybko, ALE jak ilosc modow bedzie naprawde wielka to duzo osob znudzi sie podczas ich ogarniania.
Duża ilość modów da wiele dróg i alternatyw na pozyskiwanie i automatyzacje. Bardziej ryzykowna jest kompatybilność niektórych rzeczy oraz większe zapotrzebowanie komputera na pamięć i moc obliczeniową, przez co niektórzy nie będą w stanie grać.
Pages: 1 2 3 4