Poll: Wybieramy Setting Sesji PBF
You do not have permission to vote in this poll.
Fantasy (smoki, elfy, pierścienie itp.)
30.00%
3 30.00%
Dark fantasy (jak wyżej, ale smutniej)
10.00%
1 10.00%
Superhero (komiksowo-filmowo, Avengers, Liga Sprawiedliwych)
0%
0 0%
Cyberpunk (niedaleka przyszłość, mutacje, wszczepy)
40.00%
4 40.00%
Light Sci-Fi (Archiwum X, Fringe)
10.00%
1 10.00%
Hard Sci-Fi (kosmici, walki okrętów)
10.00%
1 10.00%
Total 10 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasady i setting
#1
Co się settingu tyczy, będzie ankietka jak wyżej.

Zasady są proste:
  1. MG ma zawsze rację.
  2. Jak nie ma racji... znacie resztę Uśmiech
  3. Staramy się, by odpowiedzi były raczej treściwe, opisowe, chyba, że nie bardzo jest co pisać.
  4. Staramy się nie postojebać. Każdemu łatwiej będzie się połapać, jeśli ograniczymy się do 1 posta na 12h.
    1. Jeśli postacie wpadną w interakcję i akcja/rozmowa będzie się ładnie rozwijać, to powyższa zasada może nie mieć miejsca.
  5. Jakby co, rzutów nie ma (MG może o czymś tam losowo decydować, ale nie będzie to jawne).
  6. Prywatne interakcje między graczami są jawne - jeśli sytuacja jawnie wskazuje, że jedna z postaci tego nie widzi/słyszy, gracz tego też nie wie.
  7. Interakcje MG z konkretnymi graczami mogą być załatwiane za pomocą PW - będą niejawne.
  8. Pod pewnymi warunkami dopuszczalne będą szybkie, konwersacyjno-akcyjne interakcje między graczami za pośrednictwem GG/Skype/Facebooka

Dla przejrzystości - opisy, czynności itp. piszemy zwykłą czcionką, wypowiedzi kursywą, pytania do MG bądź innych graczy umieszczamy w tagu code.
Code:
MG: Czy widzę to co dzieje się na parkingu?

Uprzejmie proszę o oddanie głosu w ankiecie lub dodanie własnej propozycji w odpowiedzi. Będzie to równoznaczne z akceptacją regulaminu, ale jak macie sugestie zmian/poprawek, to piszcie śmiało.
The #Starchasers designated translator.
#2
Ostrzeżenie 
Dobra, miśki. Ustaliliście, że gramy w świecie Cyberpunkowym. To macie tu ode mnie taki bonusik, na dobrą rozgrzewkę.

Trochę faktów:
Cyberpunk @ Wikipedia.pl
Cyberpunk @ Wikipedia.en

Odrobina grafik, coby dać inspiracje:
Superfuturystyczne miasto, typowe prosperity XXII wieku:
[spoiler][Image: cyberpunk_city.jpg][/spoiler]

i druga strona medalu, slumsy
[spoiler][Image: 2Rcc4.jpg][/spoiler]

Cyfrowe dragi, skutek uboczny powszechnej technologii i polegania na niej
[spoiler][Image: 3027921-slide-3027921-inline-cyberpunk.jpg][/spoiler]

powszechna bionika (cyberwszczepy, protezy, mechaniczne organy wewnętrzne itp.)
[spoiler][Image: Screen-shot-2011-06-02-at-11.25.59-AM.png][/spoiler]

a z drugiej strony superżołnierze i naszpikowani żelastwem przestępcy
[spoiler][Image: agents.jpg][/spoiler]

Ciekawa muzyka w tym klimacie:
https://www.youtube.com/watch?v=dyjJN68dajc - powolna i może trochę mroczna
https://www.youtube.com/watch?v=f6NsZNp6Hhw - bardziej upbeat/uptempo, jak w dyskotece dla cyberćpunów
https://www.youtube.com/watch?v=pmxYePDPV6M - zaproszenie do świata jak z Matrixa
https://www.youtube.com/watch?v=sFjLxrJror4 - hej, bogaczu, zejdziesz do slumsów? (link no moar workie workie, me sad  Płacz )

Materiały źródłowe:
Filmy:
Łowca Androidów (1982)
Ghost in the Shell (1995), Akira (1988), Appleseed (2004)
(co ja na to poradzę, że japońcom tak dobrze Cyberpunk wychodzi...)
Sędzia Dredd (1985) i Dredd (2012)

Seriale(no dobra, kreskówki Język):
Batman: 20 lat później (Batman: Beyond) (1999-2001), Spiderman: Unlimited (1999-2001)

Książki:
William Gibson - Neuromancer, Philip K. Dick - Czy Androidy Śnią o Elektrycznych owcach?


Uff... trochę tego jest. A teraz zadanie domowe:

Chciałbym dostać na PW od Szanownych Graczy choć szczątkowe opisy postaci. Nie szalejcie z umiejętnościami, historią do czterech pokoleń wstecz, itp. bardziej - jak widzicie swoją postać - w jakich kręgach się obracacie, czym zajmujecie się na co dzień, jakie macie zainteresowania, takie tam pierdółki. Do mięsnych szczegółów przejdę na PW z każdym Graczem z osobna.
Ewentualnie, jakby kogoś wena męczyła, to  skorzystajcie z Hero Machine 3 i sie zaprojektujcie

Ahaaaaa, dokładniejszy opis świata powstaje, powinienem do weekendu wstawić kolejny post z detalami.
The #Starchasers designated translator.
#3
Ostrzeżenie 
The #Starchasers designated translator.
#4
Boś jest stary maślak pastewny Język

Błąd popełniłeś w miejscu gdzie chcesz to zrobić. I to jaką formę przekazu wybrałeś w stosunku do ludzi. TO forum jest bardziej martwe ode mnie. I sam zacząłem się zastanawiać czy nie wykorzystać go jako części zapasowych do siebie. Lepiej poproś Marcina aby ten udostępnił Ci dodatkowy dopisek do glados. Który będzie zawierać treść " WY @$%^ Wbijać na forum na wątek odnośnie sesji" Czy coś w ten deseń bardziej dyplomatycznie powiedziane. Albo zacznij spamować ludzi na TS.
#5
Quote:stary maślak pastewny

6/10, plusik za starania.  Cwaniak


A tak na całkiem poważnie - co ludzi powstrzymuje przed wypowiedzeniem się w tym temacie? Lenistwo, to akurat wiem i z tym nie bardzo mam jak walczyć, ale inne wątpliwości czy sprzeciwy raczej jestem w stanie skutecznie obalić Uśmiech
The #Starchasers designated translator.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)