Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Opis świata] Who watches the watchers?
#1
Postanowiłem opis świata, w którym toczyć się będzie nasza historia zrobić na zasadzie Q&A. Tak jest mi prościej, niż wypisywać długie akapity. Narazie pytań i odpowiedzi jest tyle, jak mi się coś przypomni, to zaktualizuję post, wy też możecie pytać, jak was coś nurtuje.

Q: Czas i miejsce akcji?
[spoiler]A: Ziemia, San Francisco, rok 2135. Sporadycznie habitaty orbitalne, od święta Księżyc.[/spoiler]

Q: Sytuacja polityczna?
[spoiler]A: Państwa są na papierze, zgrupowane według kontynentów i stref wpływów:
  • Ameryka Północna
  • Ameryka Południowa z Łacińską
  • Europa
  • Azja Zachodnia
  • Azja Wschodnia z Oceanią
  • Afryka Północna
  • Afryka Południowa
  • Indie z Arabią
[/spoiler]

Q: Czemu akurat tak podzieleni?
[spoiler]A: Prawda taka, że tym światem rządzi pieniądz, a za nim stoją megakorporacje, trzymające w kieszeni marionetkowe rządy.
Korporacje te specjalizują sie w różnych dziedzinach rozwoju technologicznego:
  • Ameryka Północna - Liberty Industries (uzbrojenie)
  • Ameryka Południowa z Łacińską Aztec Development Group (budownictwo)
  • Europa - Tesla-Daimler Ltd. (transport, także kosmiczny)
  • Azja Zachodnia - RaRtec (medycyna, technologie antykryzysowe)
  • Azja Wschodnia z Oceanią - Kami Inc. (cybernetyka)
  • Afryka Północna i Afryka Południowa - dwa oddziały GaiaTech, North i South (agrotechnologia)
  • Indie z Arabią - Sheikh Corp (energia i jej pozyskiwanie)
[/spoiler]

Q: Społeczeństwo?
[spoiler]A: Dysproporcja klasowa, rozdmuchana do granic rozsądku. W zależności od rejonu, 70-80% ludzi żyje w slumsach. Nieliczni, którzy mogą z tego wyjść, żeją w tzw. klasie średniej, a ledwie 1% ludności żyje w dostatku. Piramida społeczna  jest dość dosłowna. Większość miast to ciasne skupiska o jasno wyznaczonych granicach, poza którymi są już tylko farmy lub fabryki i elektrownie. Ludzie w miastach żyją w ogromnych wieżowcach, posegregowani piętrowo według standardu życia. Najwyższe piętra wieżowców, nierzadko na wysokości powyżej 600 metrów, połączone są mostami, żeby bogaci nie mieszali się z biednymi na ulicach miast.[/spoiler]

Q:Technologia?
[spoiler]A: Wynalezienie porządnych i opłacalnych nadprzewodników umożliwiło rozwój np. samochodów na poduszkach magnetycznych, ogniw słonecznych o dużej skuteczności itp. ale niestety także i broni energetycznej.[/spoiler]



Na chwilę obecną, tyle przychodzi mi do głowy. Niby mógłbym już zaczynać rozgrywkę, ale do tej pory od nikogo nie dostałem wstępnego opisu postaci, a co za tym idzie, nie bardzo mogę zarówno zasugerować wam ich rozwinięć do czegoś co ma ręce i nogi, jak i przygotować przygody dla danego zestawu osób. Wciąż tez czekam na jakieś dodatkowe zgłoszenia - cztery osoby to jednak dość mało jak na PBFa. Rozwiązaniem byłoby przypisanie wam innych postaci do grania (rodziny, przyjaciół, przydupasów itp.), ale nie wiem, czy z kolei wy ogarniecie...

Zachęcam do odpisywania na moje posty, bo póki co czuję, że tylko ja się tu angażuję (na darmo, might I add...)
The #Starchasers designated translator.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)