Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwer Minecraft'a - HOW TO FIX?
#1
Witam.

Od pewnego czasu mam problem z serwerami minecrafta które stawiam na VPS'ie, mianowicie chodzi tu o problem związany z wysokim pingiem serwer'a który jest powyżej tysiąca,
próbowałem instalować vnStat i przeglądać monitor zasobów, ale tam nie ma nic co by miało na to wpływ i teraz zastanawiam się czy to ma związek z minecraftem ?.

serwer stawiany na wersje poniżej 1.12.2 nie posiada takich problemów jednak serwery powyżej już to mają i zastanawiam się czy to są problemy z optymalizacją serwera, czy coś po stronie VPS?, poczytałem trochę odnośnie TPS serwera, ale dowiedziałem się że tps serwera jest dobry więc nawet nie mam pomysłu co może powodować lagi serwera.
Poczytałem także w różnych źródłach że ponoć woda w minecraftcie powyżej wersji 1.12.2 jest źle optymalizowana

czynności które wykonałem zanim napisałem post:
instalacja pakietu vnStat w celu sprawdzenia czy nie ma obciążeń na sieci po stronie VPS'a
próba zmiany pliku serwerowego, spigot,craftbukkit,paperMc itp, Efekty ?. wersje powyżej 1.12.2 -> jest doświadczany problem z wysokim ms


Bardzo proszę o pomoc.

Załączniki:
- Zrzuty ekranu z konsoli
Generowanie się świata -> [Image: ZAibWDz.png]
Po generowaniu się świata, informacja po jakim czasie to się udało-> [Image: LcEEBOi.png]
Reply
#2
https://youtu.be/ANd12N6nKN4
Nie ma sprawy, licze na +1. Anioł
[Image: 76561198051524500.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)